PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Gon!
Admin
Admin
Gon!


Numri i postimeve : 666
Pikët : 2267
Reputation : 85
Join date : 16/02/2012
Mosha : 37

Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014 Empty
MesazhTitulli: Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014   Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014 I_icon_minitimeMon Nov 18, 2013 1:48 am

Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014

Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014 Viking-euml-t-shkat-euml-rrimi-i-tok-euml-s-m-euml-22-shkurt-2014_hd

Nëse qytetërimi viking do të ishte ende i përhapur në ditët e sotme, tingulli i një burie të veçantë do të kishte krijuar kaos në të gjithë qytetet. Sipas vikingëve, kjo buri do të përdorej për të sinjalizuar ardhjen e fundit të botës dhe sipas tyre, tashmë jemi në 100 ditëshin e fundit të ekzistencës sonë.
Legjenda e këtij qytetërimi thotë se dimri i sivjetshëm do të jetë më i ashpri ndonjëherë dhe në përfundim të tij, do të mbërrijë Apokalpsi, gjatë të cilit do të vritet edhe Odini, zoti i vikingëve.

Sipas kësaj besëtytnie, fundi i botës është caktuar të ndodhë në 22 shkurt 2014, raporton Top-Channel.

Megjithatë, miti që në fillim ka një mangësi, pasi vikingët parashikonin që përpara fundit të botës, për tre vite radhazi të kishte vetëm stinë dimri dhe kjo nuk ka ndodhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://explorerkosova.albanianforum.net
xhemajl kushutani




Numri i postimeve : 4
Pikët : 4
Reputation : 0
Join date : 28/01/2013

Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014 Empty
MesazhTitulli: Re: Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014   Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014 I_icon_minitimeSun Nov 24, 2013 2:29 am

sa i perket fundit te botes ket nuk ma merr mendja qe e din ndokush me gjith paralajmrimet dhe shenjat qe jan duke u par secilen dit dhe nat,me gjithate e kam ndexhuar nga me te vjetrit se kur do te vij ajo dit shtat vite me par nuk kan me lindur as nji femij, kshtu qe ata qe jan te lindur do te behen 14 vjeqar dhe me pas veq nji allah e din se qka do te ndodh............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vikingët: Shkatërrimi i Tokës më 22 shkurt 2014
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vikinget e NASA-s
» ABORTI ËSHTË VRASJE
» Nibiru mund të ndikoi ne një ndryshim të poleve magnetike në shkurt 2013
» Kronika e Tokes
» 10 mitet e krijimit të… Tokës!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: EZOTERIZEM ::  A S T R O L O G J I :: E N D E R R A ::  P R O F E C I-
Kërce tek: