PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Arkeologët thyejnë mitin e njëbrirëshit, zbulojnë folenë e tyre!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LaNiGc

LaNiGc


Numri i postimeve : 682
Pikët : 2452
Reputation : 291
Join date : 23/03/2012
Mosha : 36
Vendodhja : DIGITAL OCEAN

Arkeologët thyejnë mitin e njëbrirëshit, zbulojnë folenë e tyre! Empty
MesazhTitulli: Arkeologët thyejnë mitin e njëbrirëshit, zbulojnë folenë e tyre!   Arkeologët thyejnë mitin e njëbrirëshit, zbulojnë folenë e tyre! I_icon_minitimeSun Dec 16, 2012 11:31 am

Arkeologët thyejnë mitin e njëbrirëshit, zbulojnë folenë e tyre!
Arkeologët thyejnë mitin e njëbrirëshit, zbulojnë folenë e tyre! 409x32237493Korer
ajmi vjen nga Koreja e Veriut.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve, e cila e bëri publik lajmë më 29 nëntor, arkeologët korean kanë zbuluar folenë e një qenie mitike njëbrirëshe.
Arkeologët thyejnë mitin e njëbrirëshit, zbulojnë folenë e tyre! Monokero-300x198

“Arkeologët e Institutit të Historisë të Akademisë së Shkencave Sociale, pak kohë më parë vërtetuan se u gjend foleja e njëbrirëshit, që kishte zbutur mbreti Tongmyong, themeluesi i mbretërisë Koguryo (277 BC – 668 AD)”, thuhet në njoftimin e agjencisë.

“Një shkëmb ortogon, ku mbi të kanë skalitur fjalët “varri i njëbrirëshit”, që qëndron para këtij varri”, shton më tej njoftimi.
Zbulimi i arkeologëve, veç “vërtetimit” të ekzistencës së njëbrirëshit, ka dhe një rëndësi tjetër: demonstron se Piongkgiank, ku dhe u gjet foleja, ishte kryeqyteti i lashtë i Gadishullit Korean, në periudhën e mbretërisë Koguryo.

Ndërkohë, nga ana e tyre arkeologët amerikanë pohojnë se zbulimi i arkeologëve korean, kërkon ti jap një tjetër rrugë heroike të gjakut, e cila do të lodh liderin e ri Kim Jong Ooun me etërit e shquar.



Arkeologët thyejnë mitin e njëbrirëshit, zbulojnë folenë e tyre! Korer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Arkeologët thyejnë mitin e njëbrirëshit, zbulojnë folenë e tyre!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Arkeologët zbulojnë varrin e “Mona Lisa”
» Befasohen arkeologët, zbulojnë dhemb të mbushur me moshë 6.500-vjeçar!
» Fizikanët kinezë thyejnë… rekordin e teletransportimit
» Arkeologet gjejne trupin e nje femre gladiatore
» Arkeologët: Populli Maya nuk parashikoi apokalips

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: MISTERE :: M I T O L O G J I-
Kërce tek: